NGO w Łodzi
NGO w Polsce
Newsletter


Kto jest Online
Naszą witrynę przegląda teraz 2 gości 
Home

Uwaga

Ta strona ne jest już aktualizowana.

Zapraszamy na nową pod adresem www.dolinadobrzynki.pl

 

Najbliższe wydarzenia w Rydzynkach

27 sierpnia godz. 12.00r - boisko - Pchli Targ

01 września godz.18.00 - namiot - Zebranie Wiejskie

11 września - Rajd Familijny -Regulamin

 

Spotykamy się z Seniorami

 


Stowarzyszenie Dolina Dobrzynki

serdecznie zaprasza

na spotkanie z Seniorami

z Rydzynek i Zofiówki, które odbędzie się

20 sierpnia 2016 r o godz. 15:00

                                                                                                                                                                                                     w rydzyńskim namiocie przy ulicy Tęczowej

To kolejne spotkanie służące integracji Seniorów naszych wsi. Tym razem mamy nadzieję, że Wasz udział pozwoli na lepsze poznanie historii miejsca w którym mieszkamy. W atmosferze dobrej zabawy pragniemy porozmawiać o wydarzeniach, które pozostały w pamięci najstarszych mieszkańców lub zachowały się w pamiątkach rodzinnych. Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje oraz zdjęcia, które pozwolą nam opisać dzieje Rydzynek by zachować je w pamięci następnych pokoleń.

 

 

 

Igrzyska Sportowe 2016

Zapraszamy dzieci i młodzież na  sportowe spotkanie w sobotę - 23 lipca o godz. 12.00.  Na rydzyńskim boisku Ania Tomicka  (wraz z grupą zapaleńców) oferuje kilka konkurencji umożliwiającym najmłodszym rywalizację w niekoniecznie olimpijskich dyscyplinach. Od dwóch lat Igrzyska organizowaliśmy w Zofiówce. Cieszyły się ogromną popularnością gromadząc za każdym razem ponad 60 uczestników i dwukrotnie większą liczbę osób towarzyszących. Mamy nadzieję, że w Rydzynkach też tak będzie. Uczulamy rodziców na konieczność zapewnienia ciągłej pieczy nad  dziećmi.  Mimo, że organizatorzy zadbali o dobór "bezpiecznych " konkurencji to od Was zależy czy dziecko weźmie w nich udział. Walka o atrakcyjne nagrody nie może odbywać się kosztem ich zdrowia. 

 Po zakończeniu Igrzysk  (ok.15 - tej) zapraszamy dorosłych na tradycyjne ognisko. Tzw. "Koszyczkowe Spotkanie" umożliwi nam wymianę poglądów by następne Igrzyska były jeszcze bardziej atrakcyjne.

 

Walne Zebranie 2016r

Walne Zebranie Członków Stowarzyszenia

Termin:Sobota 28 maja 2016 r  o godz. 17.00 .

Miejsce: Siedziba Stowarzyszenia przy ul. Wczasowej 8 w RYDZYNKACH

W przypadku niskiej frekwencji na godz. 17.15 zaplanowany jest drugi termin Walnego Zebrania o godz. 17.15

Planowany porządek obrad:

1. Otwarcie zebrania i wybór prowadzącego.

2. Przedstawienie sprawozdania z działalności w roku 2015 r.

3. Dyskusja

4. Podjęcie uchwał

5. Zakończenie

Po zakończeniu zebrania spotkanie integracyjne. 

 

Konkurs Inicjatyw Oddolnych

Zapraszamy do udziału w konkursie zorganizowanym przez nasze Stowarzyszenie.

 

     Konkurs ma  na celu wzbogacenie listy przedsięwzięć realizowanych od 2009 roku na terenie Rydzynek i Zofiówki. Niektóre z nich ze względu na wyjątkowe zainteresowanie mieszkańców są co roku  powtarzane. Wyczerpuje to zasoby wolnego czasu wąskiego grona osób zaangażowanych w ich przygotowanie. Zdajemy sobie sprawę, że istnieje jeszcze mnóstwo innych możliwości poprawy komfortu życia na wsi a Wasze głowy są pełne pomysłów. Czas je zrealizować. Postanowiliśmy wydzielić część naszego  budżetu   by dać szansę każdemu,  kto zechce  przygotować przedsięwzięcie według własnej koncepcji.

   Liczymy na Waszą aktywność. Przygotowaliśmy Regulamin oraz materiał obrazujący możliwe wydatki jakie jesteśmy w stanie sfinansować. Mamy nadzieję, że ułatwią Wam   właściwie opisanie przedstawianego projektu.

   Ze swej strony oferujemy pomoc w zakresie konsultacji i rozliczeń finansowych a także możliwość wykorzystania zasobów dostępnych naszemu Stowarzyszeniu.

   Gorąco zachęcamy do udziału w w/w Konkursie.